تعاریف

کاربر

کاربر کسی است که از سرویس های این سامانه استفاده می کند و ملزم به رعایت تمامی قوانین می باشد.

مالک

کاربری که با مراجعه به سامانه همیاب24 ، کالا را به نام خود ثبت کرده است و ادعای مالکیت کالا را دارد، مالک نامیده می شود. همیاب 24 نمی تواند به صورت کامل ادعای مالکیت کالا را احراز کند. مسولیت دادن اطلاعات نادرست برعهده کاربر می باشد و همیاب 24 هیچ گونه مسوولیتی در این خصوص ندارد

یابنده

کاربری که با مراجعه به همیاب 24 اعلام پیدا کردن کالا را دارد، یابنده نامیده می شود.همیاب 24 نمی تواند صحت اعلام پیدا شدن کالا را بصورت کامل بررسی نماید. مسوولیت دادن اطلاعات نادرست برعهده کاربر می باشد و همیاب 24 هیچ گونه مسوولیتی در این خصوص ندارد.

واحد صنفی

هر واحد اقتصادي كه فعاليت آن در محل ثابت يا وسيله سيار باشد و توسط فرد يا افراد صنفي با اخذ پروانه كسب داير شده باشد واحد صنفي شناخته مي‌شود

مژدگانی

مبلغی که توسط مالک برای پیدا شدن کالای دیجیتال گم شده خود مشخص می کند. مالک می تواند در هنگام تحویل کالا این مبلغ را به یابنده پرداخت نماید.

کد رهگیری

شناسه منحصر بفردی که بعد از ثبت کالا ، از سامانه همیاب 24 دریافت می کنید ، کد رهگیری نامیده می شود.

شماره سریال

شماره منحصر بفردی که به تمامی کالاهای دیجیتال اختصاص داده شده است.

کالای گم شده

به کالایی گفته می شود که مالک کالا ،آن را در سامانه همیاب 24 به عنوان کالای گم شده ثبت کرده است .

کالای پیدا شده

به کالایی گفته می شود که کاربر آن را پیدا کرده و در سامانه همیاب 24 ثبت کرده است

کالای جدید

به کالایی گفته می شود که کاربر آن را تازه خریده است و می تواند در سامانه همیاب24 ثبت کند.

سامانه همیاب 24

سامانه ایی است که اطلاع رسانی گم شدن کالا را ، در کمترین زمان ، با حداقل هزینه ، در گستره جغرافیایی وسیع و به تعداد زیادی از مخاطبان( از جمله واحد های صنفی و عموم مردم) در 24 ساعت شبانه روز امکان پذیر می سازد. همه داده ها واستراتژی های سامانه، متعلق به سامانه همیاب 24می باشد و تمامی اطلاعات فنی و تخصصی این سامانه پس از اخذ مجوز ار پارک علم و فن اوری خراسان رضوی درمرکز رشد نیشابور به شماره 94415 در مورخ 14/11/1394 صورت گرفته است.

نحوه تحویل کالا

سامانه همیاب 24، نقشی در تحویل کالا ، دریافت مژدگانی وتوافقات بین یابنده ومالک ندارد. بعد از تطبیق مشخصات کالای گم شده و پیدا شده ، اطلاعات یابنده به مالک داده می شود. مالک با هماهنگی یابنده دریافت کالا و پرداخت(احتمالی) مژدگانی را انجام می دهد. همیاب 24 در خصوص ادعای طرفین و تحویل کالا مسولیتی ندارد. یابنده می تواند جهت بررسی صحت ادعای مالک مشخصاتی از کالا را دریافت کند.هر گونه ادعای قضایی ،اداری یا صنفی در این خصوص به هیچ وجه ارتباطی به سامانه همیاب 24 نخواهد داشت و طرفین ملزم به پاسخگویی خواهند بود.
کاربر موظف است پس از دریافت یا پیدا کردن کالای خود به هر طریقی وضعیت کالا را از طریق پنل رهگیری تغییردهد.

قوانین عمومی

کلیه اصول و رویه‏‌های سامانه همیاب 24، منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت الکترونیک است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سامانه همیاب 24 تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود کاربر قبول می کند که استفاده مستمر وی ازاین سامانه به معنی پذیرش هرگونه تغییرات است. کاربر حق هر گونه ادعایی در خصوص قوانین را از خود سلب و ساقط می نماید.

ردیابی موبایل

سامانه همیاب 24 به منظور تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی و پیگیری گوشی‌های مفقودی/مسروقه اقدام به راه‌اندازی سامانه ردیابی نموده است
1- کاربر موظف است پیش از اقدام جهت ردیابی ، سیم کارت موجود در گوشی مسروقه را مسدود کند.
2-کاربر گرامی توجه داشته باشید در صورتی که سیم کارت شما ایرانسل هست بعد از مسدود کردن سیم کارت جهت ردیابی باید 5 روز منتظر بمانید.
3- سامانه بعد از 5روز سرویس ردیابی را برای شما فعال خواهد کرد.
4-کاربر اذعان می دارد کلیه مدارک و مستندات مربوط به مالکیت سریال گوشی مفقودی/مسروقه را در اختیار داشته و در صورت اثبات خلاف آن شخصاً در برابر هرگونه ادعای احتمالی در کلیه مراجع ذیصلاح پاسخگو خواهد بود.
5-این سرویس صرفاً مثبت یا منفی بودن نتیجه ردیابی را مشخص می نماید و بعد از اینکه نتجه ردیابی مثبت بود کاربر باید جهت پیگیری به مراجع قضایی مراجعه نماید.
6- در حال حاضر ردیابی موبایل و تبلت فقط در اپراتور ایرانسل فعال می باشد.
7- در صورتی که گوشی شما دو imei داشته باشد هر دو imei ردیابی می شود.
8-کاربر موظف است پس از دریافت یا پیدا کردن کالای خود به هر طریقی وضعیت کالا را از طریق پنل رهگیری تغییردهد.

زمان قرارداد

مدت زمان نگهداری اطلاعات کالاهای ثبت شده فعال برروی سامانه همیاب 24 ، از زمان ثبت کالا ، به مدت 14 ماه می باشد. مدت زمان ردیابی موبایل و تبلت دو ماه می باشد .چنانچه کاربر کالای در سامانه همیاب24 ثبت و فعال نکند اطلاعات کالا بعد 3 روز کاری از سامانه به طور خودکار حذف می شود. امکان دارد در این مدت به دلایل فنی (بروز رسانی سایت، قطعی اینترنت و...)سامانه همیاب 24 ،به صورت موقت از دسترس خارج شود، اما ما تمامی تلاش خود را می کنیم که این زمان را به حداقل برسانیم.

مبلغ قرارداد

برای ثبت کالا در سامانه همیاب 24 ،در بعضی از موارد نیاز به پرداخت هزینه می باشد. حداقل مبلغ ارائه خدمات و سایر هزینه ها به صورت زیر هست و همچینن در صفحات مختلف این سامانه قرار گرفته است .که به صورت انلاین توسط درگاه بانک سامان دریافت می شود. ثبت کالای جدید 5000 تومان و ثبت کالای گم شده 8400 تومان می باشد. هزینه ردیابی موبایل و تبلت 11000 تومان می باشد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

سامانه همیاب 24، به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. سامانه همیاب 24 در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سامانه همیاب 24، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سامانه همیاب 24، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سامانه همیاب 24 جزئی از اموال سامانه همیاب 24 محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس ، در انحصار سامانه همیاب 24 است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سامانه همیاب 24 محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط همیاب 24 و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار سامانه همیاب 24 است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از سرویس های وب‏‌سایت سامانه همیاب 24 و یا هر یک از خدمات از جمله ؛دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند . کلیه این حقوق به صراحت برای سامانه همیاب 24 محفوظ است. کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این وب سایت یعنی www.Hamyab24.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت سامانه همیاب 24 هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.Hamyab24.com و هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که کاربراز سرویس‌‏ها و خدمات سامانه همیاب 24 استفاده ، کالایی ثبت یا جستجو می کند و یا به سامانه همیاب 24 ایمیل می‏‌زند، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود، در صورتی که درخواست کاربربا رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد،به طور ضمنی موافقت می‌‏کند که سامانه همیاب 24 به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست وی پاسخ دهد. همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد سامانه همیاب 24 برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. کاربران محترم توجه داشته باشند که 10002400240024 تنها شماره‌ای است که همیاب 24 از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند و وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه سامانه همیاب 24 را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد. ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان سامانه همیاب 24، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام همیاب سامانه 24 است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی، به Info@Hamyab24.com اطلاع دهید.

ارتباطات و سایر مطالب سامانه

سامانه همیاب 24 ممکن است دارای لینک‏‌هایی به وب سایت‌های دیگر باشد. این وب سایت‏‌ها تحت کنترل سامانه همیاب 24 نیستند وسامانه همیاب 24 هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این وب سایت‏‌ها ندارد.سامانه همیاب 24 این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آن ها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌های سامانه همیاب 24 لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از سامانه همیاب 24 اداره می‌کنند، بنابراین سامانه همیاب 24 نمی‌‏تواند در مورد آن ها ضمانتى داشته باشد. کلیه محتویات سامانه همیاب 24 شامل قانون حق تکثیر، شده است و به سامانه همیاب 24 تعلق دارد.کاربر نمی تواند با استاده از سرویس vpn یا هر وسیله رایانه ای دیگر هویت واقعی خود را تغییر داده و از سامانه همیاب24 استفاده کند.

امکانات سامانه همیاب 24

سامانه همیاب 24 به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت کالا می‌‏دهد .کد رهگیری کلیه کالاهای ثبت شده در همیاب 24 از طریق پیام کوتاه یا ایمیل به کاربر ارسال می شود. کاربر متعهد می گردد موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی سامانه همیاب 24 به دقت ملاحظه نماید. ورود کاربران به سامانه همیاب 24 هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری سامانه همیاب 24 و سایر خدمات ارائه شده توسط این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات سامانه همیاب 24 است. کاربر همچنین توجه دارد که ثبت کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سامانه همیاب 24 از سوی کاربر است. ازآن جایی که تکمیل فرآیند ثبت نام بعضی از کالاها ممکن است مستلزم به دریافت مبلغی باشد. بعد از تکمیل فرآیند ثبت کالا، وجه دریافتی حتی در صورت ورود اطلاعات نادرست ، مسترد نمی شود.کاربران باید هنگام ثبت کالای مورد نظر خود، فرم مربوطه را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد. عواقب ثبت اطلاعات نادرست بر عهده کاربر می باشد درصورتی که واحد صنفی طرف قرارداد سامانه همیاب 24 ، در قبال ارائه خدمات سامانه همیاب 24، مبلغی بیشتر از مبالغ مشخص شده در سامانه دریافت نمایید، تمامی مسوولیت با واحد صنفی می باشد. مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به وب سایت‏‌های لینک شده درسامانه همیاب 24 باشد، برعهده کاربر خواهد بود.